26 września 2023

ŻEGNAJ LATO NA ROK!

W słoneczną sobotę 23 września na bulwarze nadmorskim szkoła i Stowarzyszenie „Na falach wyobraźni” przy ZSO w Helu z fetą żegnało lato 2023. Na zaproszenie do wspólnej inicjatywy odpowiedziało wielu sojuszników i dzięki zaangażowaniu wszystkich stron udało się nam przeżyć radosny, pełen atrakcji ostatni dzień lata.

Można było zagrać w grę terenową, poszukując charakterystycznych miejsc w Helu- tu dziękujemy wszystkim „Podróżnikom w Czasie”, którzy oczekiwali na drużyny w oznaczonych punktach i przedstawiali im poszczególne zadania. Bosmanat portu Hel, Muzeum Rybołówstwa, Cypel, Latarnia, Plebania, Instytut Meteorologii, Checz Kaszubska, Stacja Morska, OSP Hel, Dom pierwszego burmistrza Klemensa Kohnke- oto punkty, które należało odnaleźć, rozwiązać zagadkę i zdobyć litery tworzące hasło. Wszystkim współpracującym w grze bardzo, bardzo dziękujemy, dzięki Wam zabawa udała się, osiem drużyn ukończyło bieg, wszyscy zostali nagrodzeni, a Hel stał się na pewno miejscem jeszcze bliższym, lepiej znanym.

Odważni mogli stanąć w szranki konkursów sprawnościowych, które zorganizowała OSP Hel. Zawody w przesuwaniu piłki tenisowej przez wąż strażacki cieszyły się takim powodzeniem, że wielonarodowa grupa turystów przyłączyła się do nas i ku uciesze obserwatorów osiągnęła najlepszy czas.

Amatorzy rytmów południowych i ruchu mogli zatańczyć szaloną Zumbę, a wielbiciele tańca podziwiać reprezentantów klubu Dance Flow: Martę Kohnke, Dominika Dworakowskiego i Jego partnerkę Lenę Wojtaszek.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta na bulwarze stanęły namioty pełne niespodzianek:

• Pyszności słodkie i słone serwowały stanowiska kulinarne ZKP oraz Rodziców, którzy włączyli się do inicjatywy.
  • Miłośnicy gier mogli zakupić losy w małej i dużej loterii, aby wziąć udział w losowaniu przygotowanych nagród.
  • Spragnieni kolorowej zabawy mogli poddać się makijażowi twarzy lub wpleść we włosy barwne warkoczyki.
  • Uczniowskie stanowisko nadmorskich pamiątek proponowało zakup drobiazgów przygotowanych na lekcjach języka kaszubskiego.
  • Aktywni licealiści i siódmoklasiści chętnie włączyli się do obsługi stanowisk z popcornem i watą cukrową, dokarmiając nie tylko najmłodszych.

Amatorzy bałtyckich przysmaków raczyli się opiekanymi śledziami spod mistrzowskiej ręki Pana Sławka Markiewicza, który przeznaczył zysk z handlu podczas festynu na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Wszystkim poprawiał humor niezastąpiony Pan Jacek Pawlak, dogrywając muzyczne tło, użyczając mikrofonów, służąc pomocą we wszelkich dźwiękowych sprawach.

Było radośnie, było aktywnie, energicznie, ekscytująco a nawet euforycznie.

Po raz kolejny przekonujemy się, że razem naprawdę możemy wiele.

Do zobaczenia w kwietniu na ekologicznym festynie Be The Change !

Ukłony, podziękowania, uśmiechy wdzięczności !!