Powrót

Powrót

24 czerwca 2024

Kontakt

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

ul. Szkolna 1
84-150 Hel

58 675 06 83

FORMULARZ KONTAKTOWY

Godziny Pracy Sekretariatu
od 1 lipca

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

9:00 - 14:00
9:00 - 14:00
9:00 - 14:00
9:00 - 14:00
9:00 - 14:00

Przydatne linki

RODO

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Plan postepowań

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24

W słoneczny piątek 21 czerwca cała szkolna społeczność świętowała, wiwatując na cześć rozpoczynających się wakacji.

Najpierw pożegnały się klasy 1-3 SP – tanecznie, śpiewająco, życząc zamykającej pierwszy etap edukacyjny klasie trzeciej, aby zawsze dążyli do własnego rozwoju, nie porównując się do innych, a szukając własnych dróg. Zdyscyplinowani, przygotowani, z siłą niezwykłej ekspresji ponieśli publiczność, która śpiewała razem z nimi. Na koniec reprezentanci klasy trzeciej przekazali zerówkowiczom list z przesłaniem, a sami, obdarowani czerwonymi balonikami w kształcie serca, wyruszyli na upragnione wakacje. Rada Rodziców, niezawodna we wspólnych przedsięwzięciach, nagrodziła szczególnie aktywnych nauczycieli a wraz z dyrektorem szkoły, panem Dawidem Migaczem, docenili drobnym upominkiem każdego ucznia, zauważając trud samorozwoju, wypiętrzania się w umiejętnościach i wiedzy. Czasami największym sukcesem jest minimalny progres, drgnięcie i przebudzenie.

Z niewielkim opóźnieniem wystartowało zakończenie w klasach 4-8 SP i pierwszej klasie HEL-LO. Bohaterami tej części byli ósmoklasiści, których bardzo osobiście pożegnali uczniowie klasy rocznikowo młodszej. Szczypta humoru, kilka poetyckich wskazówek i spersonalizowane rymowane życzenia wypełniły dedykowane klasie ósmej wystąpienia. I, zgodnie z dobrym obyczajem, rocznik kończący szkołę, także pozostawił następcom list z przesłaniem. Rady Rodziców SP oraz HEL-LO i dyrektor szkoły, nagrodzili wszystkich uczniów, a burmistrz miasta, Pan Mirosław Wądołowski nagrodami docenił dwoje uczniów z najwyższymi wynikami edukacyjnymi. Nowością i pozytywną siłą wsparcia okazała się nagroda dyrektora szkoły za najwyższą frekwencję, przyznana osobno w klasach 1-3 SP i 4-8 SP z 1 HEL-LO. Udział w zajęciach lekcyjnych jest na pewno podstawowym źródłem edukacji i przyrostu różnych umiejętności.

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowa okazja do okazania wdzięczności i podziękowania wszystkim, którzy wspomagali pracę szkoły własnymi działaniami, przychylnością, zrozumieniem i gotowością do dialogu. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Hel, Radom Rodziców, Radnym naszego miasta, Przedstawicielom Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego, 115 Szpitalowi Wojskowemu w Helu, przedstawicielom Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża, OSP w Helu oraz wszystkim, którzy działaniem i dobrym słowem towarzyszyli nam w minionym roku szkolnym. Pamiętając sentencję Henry’ego Forda – „Nic nie jest szczególnie trudne, jeżeli podzielisz to na małe zadania”, wierzymy, że wspólnie tworzymy zespół ludzi do małych inicjatyw i wielkich przedsięwzięć.

 

Z pozdrowieniami

Społeczność szkolna ZSO Hel