22 marca 2024

XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce chłopców w Jastarni

W dniu 15 marca 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wzięli udział w XXV Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce chłopców w Szkole Podstawowej im. J. Wybickiego w Jastarni, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Pucku.

Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor szkoły Ewa Kwiecińska wraz z dyrektorem Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego Markiem Heyduckim po którym swoje zdolności taneczne zaprezentowały Cheerleaderki pod opieką Katarzyny Tomaszewskiej. Po występie artystycznym zawodnicy przystąpili do rywalizacji sportowej.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu swój pierwszy mecz rozegrała ze szkołą podstawową z Pogórza, który rozpoczął się od bardzo szybkiego tempa gry obu stron. Drużyna SP Pogórze dzięki szybkim akcjom i precyzyjnym rzutom z minuty na minutę zyskiwała coraz to większą przewagę. Aby zapobiec stratom punktów asystent trenera Nikodem Mirek wprowadził do gry Andrzeja Michniewicza i Franciszka Kohnke. Po tej podwójnej zmianie reprezentacja naszej szkoły jakby nabrała wiatru w żagle. Zaczęła odrabiać straty zdobywając pierwsze swoje punkty. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły nieznacznie przegrała spotkanie.

W drugim meczu drużyna ZSO Hel podejmowała desperackie wysiłki w celu zdobycia punktów i odrobienia strat po pierwszym przegranym spotkaniu z Pogórzem. Od pierwszej minuty spotkania atmosfera była bardzo napięta. Nie brakowało efektownych akcji rzutowych, które mimo to nie pozwoliły nam na zwycięstwo z reprezentacją Darzlubia.

Ostatni mecz z Jastarnią od samego początku budził bardzo dużo emocji. Gospodarze kontrolowali grę utrzymując przewagę nad rywalami. Agresywne ataki i skuteczna obrona pozwoliły im zdobyć znaczącą przewagę punktową. Mimo to drużyna ZSO Hel nie poddawała się i walczyła o każdą piłkę. Ostatecznie, po zaciętej walce drużyna gospodarzy wygrała mecz, ale obie drużyny zostały wielkimi brawami uhonorowane za wspaniałą grę i determinacje.

Wszystkie mecze były pełne napięcia, emocji i widowiskowej gry. Drużyny wykazywały się dużymi umiejętnościami technicznymi, taktycznymi i grą fair play, a kibice kulturalnym sportowym kibicowaniem. To sportowe wydarzenie przypominało o sile rywalizacji jednocząc kibiców i graczy w pasji do koszykówki.

Reprezentacja ZSO HEL wystąpiła w składzie: Szymon Rzepko, Andrzej Michniewicz, Marcin Struk, Oskar Rijsdam, Michał Wirwiński, Tomasz Ciscoń, Nikodem Gadziński, Franciszek Kohnke.

Po zakończeniu turnieju udaliśmy się na poczęstunek do restauracji.