24 czerwca 2024

Wycieczka szkolna „ Trzy stolice – Rzym, San Marino i …”
w terminie 21.09.2024 ( sobota popołudnie) – 29.09.2024.( niedziela rano)

Program:

21.09.2024 – wyjazd z Helu w godzinach wieczornych, przejazd przez Polskę, Niemcy, Austrię do Włoch.

22.09.2024 – dojazd do hotelu w okolicach Werony. Obiadokolacja. Nocleg.

23.09.2024 – Śniadanie, przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Po drodze odwiedzimy perełki przepięknej Toskanii. Zrobimy zdjęcie w miejscu, które jest jednym z kadrów filmu
„ Gladiator”, gdzie główny bohater Russell Crove wraca do swojego domu jako niezwyciężony Maximus. Krótka wizyta w miasteczku Bagno Vignoni słynącego
z rzymskich term i gorących źródeł. Obiadokolacja i nocleg.

24.09.2024 – Śniadanie, przejazd autokarem oraz kolejką podmiejską do Rzymu. Rozpoczęcie zwiedzania z lokalnym przewodnikiem.

Dzień pierwszy – WATYKAN : Bazylika św. Piotra ( czas oczekiwania w kolejce do wejścia jest każdego dnia inny i może wynosić nawet do 1 godz.), następnie wraz z przewodnikiem przejdziemy krętymi uliczkami Rzymu, między innymi Via dei Coronari, najbardziej malowniczą ulicą Wiecznego Miasta, podążymy w kierunku Zamku Anioła, Piazza Navona, Panteonu, Fontanny di Trevi oraz słynnych Schodów Hiszpańskich, które często są miejscem pokazów światowej mody odzieżowej.

W czasie zwiedzania będziemy mogli odpocząć, zjeść lody lub skorzystać z czasu wolnego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

25.09.2024 – Rzym dzień drugi: po śniadaniu wejdziemy do Koloseum i zwiedzimy go od wewnątrz, zwiedzimy Forum Romanum i Kapitol. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

26.09.2024 – Śniadanie, przejazd do Rimini. Po drodze zatrzymamy się w urokliwej miejscowości Spoleto oraz przejdziemy na Akwedukt Ponte delle Torii o długości 230 metrów. W dalszej części dnia dojedziemy do Asyżu i wejdziemy do Kaplicy Grobu św. Franciszka. Z przewodnikiem zwiedzimy to piękne miasto, zwane też „ miastem pokoju” lub „ sercem świata”. Przekażemy pozdrowienia helskich Braci Franciszkanów. Przejazd do Rimini, obiadokolacja i nocleg nad Morzem Adriatyckim.

27.09.2024 – Śniadanie i wyjazd do San Marino – niewielkiego państwa – enklawy na terenie Włoch. Niepozorne rozmiary nie powinny nas jednak zmylić, kraj ten przyciąga niezwykłym bajkowym urokiem i niepowtarzalną atmosferą. Powrót do Rimini, czas wolny nad Adriatykiem, obiadokolacja i nocleg.

28.09.2024 – Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Helu.

29.09.2024 – Przyjazd do Helu w godzinach porannych.

Cena za przedstawiony program wycieczki do Włoch wynosi 2400,00 zł i 60 euro.

Świadczenia:

• Przejazd autokarem klasy turystycznej ( wc, rozkładane fotele, bar, system audio),
  • Opieka pilota – rezydenta biura podczas całej wycieczki,
  • Wycieczki programowe,
  • Wejście ko Koloseum, Palatynu, Forum Romanum i Kapitolu,
  • Wejście do Bazyliki św. Piotra ( z obowiązkowym zestawem słuchawkowym),
  • Wejście do Bazyliki św. Franciszka w Asyżu,
  • Dodatkowe zestawy słuchawkowe Tour-Guide podczas całej wycieczki,
  • Ubezpieczenie NNW, KL, TFG, TFP,
  • Wyżywienie 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
  • 6 noclegów w obiektach hotelowych, pokoje dwu-, trzyosobowe ( 1 Werona, 3 okolice Rzymu, 2 Rimini),

Kwota 60 euro: wjazdy ( cheek point) do zwiedzanych miast oraz parkingi, wypożyczenie zestawu słuchawkowego w Watykanie, przewodnik lokalny 2 dni w Rzymie, przewodnik
w Asyżu, bilet 48 h na metro oraz komunikację w Rzymie, taxa klimatyczna.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu tożsamości Dowód Osobisty lub Paszport.

Zaleca się posiadanie karty ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ, potwierdzającej ubezpieczenie zdrowotne.

Zapraszamy Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a w miarę wolnych miejsc pełnoletnich ich opiekunów .

Za ciekawy program, bezpieczny pobyt i wspaniałą przygodę odpowiada doświadczony
i zaufany organizator AVENTURA – TRAVEL PIOTR ŁOZIŃSKI.

Osoba upoważniona do kontaktu - Irena Woroniecka Tel. 604426642

Helena Walkusz tel. 606480538

Istnieje możliwość wpłat ratalnych. Deklarację udziału w wycieczce oraz zaliczkę
w wysokości 400,00 zł należy przekazać do sekretariatu szkoły.

I rata – 400 zł należy wpłacić do 29 lutego 2024 r.

II rata – 600 zł należy wpłacić do 30 kwietnia 2024r.

III rata – 600 zł należy wpłacić do 28 czerwca 2024r.

IV rata – 800 zł + 60 euro należy wpłacić do 6 września 2024 r.

Trzy stolice-wszystkie informacje.pdf