25 stycznia 2024

Wycieczka na lodowisko klasy 6 A

Korzystając z zimowej aury uczniowie klasy 6A Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wyjechali na lodowisko do Władysławowa.

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Zaślubin Polski z Morzem odwiedziliśmy ważne historycznie miejsce upamiętniające generała Józefa Hallera. O historii przyłączenia Pomorza do Polski opowiedziałanam pani Aleksandra Muttke – Lamparska. Następnie udaliśmy się na Aleje Gwiazd Sportu poświęconą polskim i zagranicznym sportowcom a po niej dotarliśmy do głównego punktu wycieczki jakim było lodowisko.

Każdy jeździł jak umiał, ci, którzy dopiero zaczynali naukę jazdy na łyżwach mogli liczyć na pomoc nauczycieli wychowania fizycznego. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy a także średnio zaawansowanych łyżwiarzy.

Było bardzo miło, przyjemnie i wesoło. Wszyscy wspaniale się bawili co widać na zamieszczonych fotografiach.