15 lutego 2024

Walentynkowy Festiwal Życzliwości

Już po raz drugi w naszej szkole świętowaliśmy 14 lutego jako dzień nie tylko dla zakochanych, ale ten, w którym dajemy wyraz wszelkim sympatiom, serdecznościom, pozytywnym myślom kierowanym do wybranych osób lub całej szkolnej społeczności, w ten sposób staramy się dać wyraz spontanicznej życzliwości. Regułą Walentynkowego Festiwalu jest obdarowywanie. Można było przygotować piosenkę, wiersz, taniec, scenkę teatralną, samodzielnie przyrządzone pyszności i inne pomysłowe dary, a następnie z dedykacją przekazać je podczas walentynkowego show. Oczywiście działała także Walentynkowa Poczta i jak zwykle odebrała mnóstwo kartek, liścików, laurek – małych, ale bardzo miłych życzliwości.

Niespodzianką dla wszystkich uczniów od dyrektora ZSO, Pana Dawida Migacza, otworzyliśmy festiwal. Każda klasa otrzymała karty do głosowania na Dzień Wymyślonego Święta, w którym, zgodnie z propozycjami uczniów, wykorzystany zostanie pomysł na wesoły, wolny od presji szkolnych zadań Dzień, np. Dzień z ciekawym nakryciem głowy lub Dzień sobowtórów, Dzień bez teczki itp. Wielu uczniów aktywnie włączyło się do świętowania, śpiewając, tańcząc, odgrywając żartobliwe scenki teatralne i to na pewno najlepsze rekomendacje dla szkolnego dnia świętego Walentego, gdy każdy z uczniów może zaprezentować publiczności coś od siebie dla innych. Koło Kulinarne upiekło pyszne babeczki, które z dedykacją trafiły do wybrańców. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów Szkoły Podstawowej okazała się Walentynkowa Loteria Fantowa, którą przygotowały panie z Rady Rodziców SP. W świętowanie włączyły się także Rada Rodziców Liceum, Panie z sekretariatu szkolnego i Nauczyciele. Wybrzmiały słowa wdzięczności, dobre życzenia a drobne słodkości uraczyły wszystkich.

Za wsparcie, uśmiech, współpracę wszystkim serdecznie dziękujemy!