17 listopada 2023

Tydzień Edukacji Globalnej- dzień czwarty

Bałtyk – ojczyzna ryb, ptaków, ssaków i człowieka.

W czwartek uczniowie klas czwartych gościli w Stacji Morskiej na warsztatach podejmujących temat Bałtyku, miejsca wspólnego dla wielu organizmów, które, żyjąc w równowadze, mogą utrzymywać swoisty pokój, gwarancję bezpiecznego życia na niebieskiej planecie.  Na zajęciach czwartaki wykazywały się wyjątkową aktywnością i już umówiły się na kolejne edukacyjne spotkania.

Warsztaty rozwojowe ”Mam super - pokój w sobie daję Tobie”

Tym razem do warsztatów stanęły klasy piąte i szóste, poszukujące własnych wyjątkowych sił, którymi mogłyby oddziaływać na siebie i innych, czyniąc świat lepszym. Świadomość trudności i niepokoje dorastania nie pomagają w tym procesie, jednak tym bardziej należy poszukiwać ścieżek pasji, aktywności wyzwalających radość z bycia sobą. Spokojny, zadowolony człowiek nie da się złapać w pułapki nienawiści. Taką puentą młodzi zakończyli tropienie super mocy.

Zielona Zona- Pokój na wszelki spokój

Kolejny dzień przyjemnych doznań w strefie relaksu. Dobyły poduszki i pluszaki  od Rady Rodziców, miłe bardzo przytulanki. Na herbatkę, maseczkę, kojący leżaczek  przydreptuje coraz więcej uczniów. Zielona Zona na topie.

Turniej integracyjny: drużynowe zawody różnych sprawności.

Na hali sportowej od 11.40 trwały rozgrywki przedziwnych konkurencji, dzięki którym uczyliśmy się współdziałać, pokonywać trudności i zespołowo dążyć do wykonania zadań. Te ostatnie  przygotowali dla nas nauczyciele Wychowania Fizycznego pod kierunkiem Pani Olgi Fikus. Kolorowe drużyny złożone z uczniów różnych klas pod wodzą  nauczycieli rzucały do celu, przechodziły akrobacje hulahopowe, usiłowały odczytać wyrazy z rysowanych na plecach  literek, tworzyły słowa z innych słów, w końcu przeciągały…linę. Ta ostatnia konkurencja rozgrzała do czerwoności wszystkich, uczestników i dopingujących, hala tętniła emocjami. Panie z Rady Rodziców, nasze Jury, wspomagały  kolorowe drużyny i bacznie obserwowały wykonywane zadania. Uczestnicy otrzymali dyplomy, mandarynki, łakocie. Turniej Integracyjny łączył różne cele, najważniejszym jednak stało się samo doświadczenie działania w grupach zróżnicowanych wiekowo, siłowo i edukacyjnie. Jasna stała się złota myśl, że jeśli chcesz iść szybko – idź sam, jeśli chcesz zajść daleko -  idźcie razem. Razem - ważna lekcja.

Turniej zakończył się Etno Zumbą dla wszystkich chętnych, a przed rozgrywkami swój pokaz miały cherleadeerki. Gimnastyczny dopping rozwija się w naszej szkole dzięki Pani Martynie Aleksandrowicz.