15 listopada 2023

Tydzień Edukacji Globalnej - dzień 2

14 listopada 2023r. dzień drugi

• Warsztaty rozwojowe ”Mam super moce- pokój w sobie daję Tobie”

We wtorek uczniowie klas czwartych mobilizowali siły umysłu i wyobraźni, by wyłonić własne, wyjątkowe super moce. Potrafią i chcą pomagać w klasie, pracują nad pokojowym nastawieniem, wiedzą już, co to empatia i rozwijają ją, doceniają sport,  hartują odwagę, dążą do mądrości, szukają pasji i przede wszystkim na swoim podwórku podają pomocną dłoń.

Dzieci z różnych stron świata- pokaz kreskówek edukacyjnych dla przedszkola

14 listopada sala 301 zamieniła się w kino dla najmłodszych. Pani Iza Wasilewska i Pan Sebastian Dubacki przygotowali dla przedszkolaków krótkie filmy prezentujące różne narody zamieszkujące wspólną planetę, Ziemię. Legendy z odległych  kręgów  kulturowych stanowiły część drugą, która z kolei zainspirowała do wykonania prac plastycznych. Seans umiliły świeże marchewkowe kąski schrupane szybko i ze smakiem.

• Zielona Zona- Pokój na wszelki spokój

W relaksacyjnym pokoju gościli uczniowie z wielu klas, poddając się delikatnym dźwiękom muzyki, wylegując na leżakach, kocykach, przytulając do poduszek i pijąc owocową herbatę. „Bardzo miła ta komnata”, powiadają  stęsknieni  chilloutu.

Koniecznie trzeba kontynuować. 😊

• I jeszcze jedna  ważna wzmianka: w poniedziałek przed rozgrywkami w palanta i przed Zumbą Szaloną wystąpiły w swoim premierowym numerze- cheerleaderki  z klas 4/5/6.W ten sposób powitaliśmy gości i przetarliśmy szlaki w temacie gimnastycznego dopingu. Gratulujemy sprawności dziewczynom i ich opiekunce!