17 listopada 2023

Turniej Sportowy w ramach Międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej
„Pokój dla planety. Planeta pokoju”.

16 listopada 2023 roku zorganizowany został w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej Integracyjny Turniej Sportowy w ramach Międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej „Pokój dla planety. Planeta pokoju”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących Helu.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu Dawid Migacz, po którym przed publicznością zaprezentował się zespół Cheerleaders ZSO Hel.

Turniej przeprowadzony został w pięciu konkurencjach sportowych takich jak: rzuty do celu, odgadnij hasło, zabawa z hula – hop, układanka wyrazowa na czas czy przeciąganie liny, które dostarczyło wszystkim bardzo dużo pozytywnej energii i wspaniałej zabawy.

W turnieju udział wzięli uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i jury w składzie: Przewodnicząca: Anna Ożga-Kohnke, członkowie: Agnieszka Waśkowska, Anna Szczypior, Anna Wejher-Struck.

Po zakończonej rywalizacji uczniowie zatańczyli Zumbę pod dyktando Martyny Aleksandrowicz po której zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Celem turnieju była integracja zespołów klasowych oraz uświadomienie istnienia zjawisk
i współzależności łączących ludzi i miejsca.

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział
w integracyjnym turnieju sportowym.