06 czerwca 2024

Turniej Piłkarzyków Sportowych o Puchar Dyrektora ZSO w Helu

Oficjalne zakończenie Turnieju Piłkarzyków Stołowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu odbyło się 29 maja 2024 roku podczas Dnia Dziecka, którego organizatorem był Zespól Szkół Ogólnokształcących w Helu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 zawodników. Uczestnicy reprezentowali różne grupy wiekowe i poziomy zaawansowania, od amatorów po bardziej doświadczonych graczy.

Turniej został podzielony na fazę grupową oraz fazę pucharową.

W fazie grupowej drużyny z klas 1-3 szkoły podstawowej były podzielone na trzy grupy, a trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do fazy medalowej walcząc o pierwsze miejsce w turnieju.

W fazie grupowej drużyny klas 4/5/6 szkoły podstawowej rywalizowali ze sobą systemem każdy z każdym natomiast największą frekwencją cieszyły się rozgrywki klas 7 szkoły podstawowej, liceum oraz nauczycieli.

Każdy z zawodników na podium otrzymał dyplom, medal i słodki upominek. Zawodnicy z pierwszego miejsca otrzymali także puchar, który zgodnie z regulaminem został przekazany na rzecz klasy. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju została Antonina Żurawska

Klasyfikacja drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych wyglądała następująco:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej

I miejsce – Dawid Tubinis i Franciszek Burchacki II miejsce – Maja Tubinis i Janina Selin III miejsce – Gustaw Zieliński i Jan Wójcik

Klasy 4-6 szkoły podstawowej

I miejsce – Max Kwidziński i Jakub Batycki II miejsce – Oskar Moch i Wiktoria Nowakowska III miejsce – Paul Wieliczko i Antoni Kohnke

Klasy 7-8 szkoły podstawowej / Liceum i nauczyciele

I miejsce – o. Bartłomiej i Norbert Górski II miejsce – Bartosz Skrobot i Michał Wirwiński III miejsce – Wiktoria Cygan i Wiktoria Gawryś

Turniej piłkarzyków stołowych był wielkim sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem umiejętności i sportowej rywalizacji. Wydarzenie przyciągnęło również spore zainteresowanie kibiców, co przyczyniło się do wspaniałej atmosfery w szkole.

Turniej pokazał, że piłkarzyki stołowe cieszą się dużą popularnością i mogą dostarczać wiele emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom.

Już dziś zapraszamy na II edycję turnieju za rok, mając na celu jeszcze większe zaangażowanie społeczności szkolnej i rozwijanie umiejętności zawodników.