Powrót

Powrót

25 marca 2024

Kontakt

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

ul. Szkolna 1
84-150 Hel

58 675 06 83

FORMULARZ KONTAKTOWY

Godziny Pracy Sekretariatu

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30

Przydatne linki

RODO

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Plan postepowań

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Archiwa Państwowe zapraszają uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.
 

Założeniem konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” jest zainteresowanie młodzieży tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych oraz kulturą i historią społeczności lokalnej, państwa i narodu, a także uwrażliwienie jej na wartość wspólnego dziedzictwa i pamięci oraz szacunek dla przeszłości. Projekt wpływa na zwiększenie świadomości o własnej przynależności społecznej i na poprawę relacji rodzinnych.

Zadaniem uczestników jest stworzenie drzewa genealogicznego i opisanie dziejów swojej rodziny na podstawie m.in. rozmów (wywiadów) z bliskimi oraz informacji, dokumentówi zdjęć znalezionych w zbiorach rodzinnych i w Archiwach Państwowych.

Prace konkursowe można nadsyłać do 24 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie konkursu (archiwarodzinne.gov.pl).

Poprzednie edycje konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i zostały bardzo pozytywnie odebrane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Konkurs zaowocował wartościowymi pracami „młodych genealogów” oraz pozytywnymi emocjami, związanymi z odkrywaniem swoich korzeni.

Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod linkiem https://www.gov.pl/web/edukacja/rusza-3-edycja-konkursu-bez-korzeni-nie-zakwitniesz-moja-wielka-i-mala-ojczyzna

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się również pod adresem: https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs

Punkt informacyjny

Dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie Archiwum Państwowe w Gdańsku uruchomiło punkt informacyjny czynny we wtorki i czwartki w godz. 8.00 – 15.00 pod numerem tel.: 58 301 74 63/64 wew. 413.

Archiwum zaprasza także uczestników konkursu do udziału w konsultacjach dotyczących prowadzenia badań genealogicznych. Zgłoszenia udziału można nadsyłać na adres: apgda@gdansk.ap.gov.pl

 

Koordynatorem konkursu w naszej szkole jest Pani Aleksandra Muttke. 

 

Trzecia edycja konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”