Powrót

Powrót

17 maja 2023

Kontakt

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

ul. Szkolna 1
84-150 Hel

58 675 06 83

FORMULARZ KONTAKTOWY

Godziny Pracy Sekretariatu

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30

Przydatne linki

RODO

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Plan postepowań

TEATR W SZKOLE

16 maja Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu gościł Pomorski Teatr Nobilis, który tworzą: Aga Skawińska, Piotr Lewicki i Ola Lis. Zagrane przez trupę przygody Witki, dziewczynki z Kaszub, która wraz z mamą poszukuje bezpiecznego, lepszego życia, pouczają o wartości samego siebie, sile Dobra i związku człowieka z kulturą ziemi, na której wzrasta. Dodatkową wartością spektaklu jest żywy kontakt publiczności z aktorami, którzy wprowadzają  widzów w arkana świata teatru.

Ciekawostką dla helan może być fakt, że rolę głównej bohaterki sztuki, Witki, grała autochtonka -  Agnieszka Skawińska, której losy ściśle związane były w dzieciństwie z naszą szkołą. To poucza, że małe miasteczka oddalone od metropolii nie ograniczają, jeśli jest się zdeterminowanym i podejmie się odwagę bycia sobą.

Dla dzieci uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego była to sztuka realizująca motywy kaszubskich legend, zatem wpisana w podstawę programową tego przedmiotu. Dla pozostałych uczniów historia Witki to cenna lekcja motywacji i  umiejętności pokonywania lęków. Za możliwość uczestniczenia w niej bardzo  dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która wsparła tę  twórczą inicjatywę.

Na koniec życzymy Wszystkim, aby na drogach do własnego Zamku nie pokonały nas ani Trud ani Strach a już tym bardziej fałszywe Niewarto.

Ze  stolemowymi pozdrowieniami