25 września 2023

TACY SAMI – WARSZTATY INTEGRACYJNE

W czwartek 14 września uczniowie klasy 7 SP wraz z podopiecznymi klasy III C Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 z Warszawy spędzili razem dzień pełen wrażeń, przekonując się nawzajem, że dobrze widzi się tylko sercem i między ludźmi możliwe jest porozumienie ponad barierami.

Najpierw, dzięki przychylności helskiej OSP, odbyliśmy lekcję z ratownictwa. Mogliśmy nie tylko posłuchać ciekawych informacji o działaniach strażaków, ale dotknąć każdego sprzętu, wyobrazić sobie siebie w roli ratującego, zmierzyć się z zadaniami szybkiej reakcji. Drużyna strażaków przyjęła nas bardzo serdecznie i profesjonalnie. Dla naszych przyjaciół było to przeżycie niezwykłe, dla nas nie mniej fascynujące, zwłaszcza zasiadanie w wozie strażackim lub na quadzie rodem ze Słonecznego Patrolu

Nieco później wspólnie przygotowywaliśmy posiłki wspólnej uczty i w zespołach, zgodnie z przepisami, zajęliśmy się gotowaniem. Na zakąskę podaliśmy tradycyjną sałatkę warzywną. Daniem głównym była zapiekanka, a po niej pojawił się deser w postaci babeczek z cynamonem i kompot z jabłek i cytryn. Było życzliwie, pracowicie, naprawdę fajnie i mamy nadzieję, że ta przygoda będzie miała swój ciąg dalszy.

Pozdrawiamy gorąco Dominikę, Patrycję, Mateusza i Piotrka oraz Panie Marię i Sabinę

Do następnego spotkania!