05 marca 2024

Sztafeta Wielopokoleniowa

W sobotę 2 marca ZSO Hel wzięło udział w tytułowym turnieju łączącym pokolenia, by wesprzeć działania charytatywne i jednocześnie dać wyraźny znak więzi z seniorami, których doświadczenia i życzliwość budują drogę wspólnoty ludzi.

Stacje zadaniowe dla drużyn złożonych z seniorów, średniaków i juniorów pozwoliły jednocześnie się edukować, integrować i dobrze bawić. Pomoc, doświadczenia i wiedza seniorów okazały się niezbędne. Bardzo dziękujemy otwartym uśmiechniętym i serdecznym Seniorkom i jednemu Seniorowi

Imprezę uświetniły występy Łucji Arendt, chóru szkolnego i cheerleaderek. W tym samym czasie odbywały się zorganizowane przez włodarzy miasta Hel Warsztaty Bursztynu, w których uczniowie klas 7 SP-1LO mogli wziąć udział nieco wcześniej, w piątek. Wyróżniający się talentem juniorzy w bursztynowym rękodziele wspomagali sobotnią grupę seniorów. Aktywnie działali też uczniowie na stanowiskach Gier Planszowych, znajdując przyjemność w rozrywkach Pokera, Szachów i Piłkarzyków Stołowych.

Sztafetę zakończyło ogłoszenie wyników w konkursach organizowanych przez helską Fundację Sapere Aude : „Przez pryzmat Tolerancji” i „Moje Miasto w Europie”. W obu konkursach nasi uczniowie zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

Dziękujemy za wsparcie !