05 października 2023

Święto Patrona Szkoły

2 października społeczność szkolna ZSO uroczyście świętowała dzień urodzin naszej szkoły, wspominając Obrońców Helu, tych, dzięki którym piaszczysta ziemia wśród bałtyckich fal jest dziś przestrzenią wolności, wspólnego i osobistego miejsca na Ziemi każdego z nas.

O 8.45 na hali widowiskowo-sportowej ślubowali pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w asyście nauczycieli, dyrekcji, starszych kolegów i koleżanek, przedstawicieli władz miasta, rodziców i innych bliskich. Pełni wrażeń, nadziei na ciekawe i emocjonujące życie szkolnej gawiedzi rozpoczęli ośmioletnią wędrówkę na przyjaznych ścieżkach ZSO Hel. Serdecznie Im dopingujemy!

O 10.00 na cmentarzu komunalnym przy mogile poległych Obrońców Helu uczniowie ZSO Hel słowem poezji i śpiewu przypominali zgromadzonym o wartości życia ludzkiego miotanego wichrami losów w otchłań wojny. Dziecięce rozmyślania zamknęli prośbą o pamięć i cześć dla poległych.

O 12.15 przy pomniku Obrońców Helu ślubowali uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego. Ich przyrzeczenia wpisały się w podniosły charakter uroczystości poświęconej patronowi naszej szkoły.

Dzięki żołnierskiej oprawie święta wszyscy mogliśmy podziwiać defiladę marynarzy i ekscytujący koncert orkiestry wojskowej.

Bardzo miłym dla nas gestem sąsiedzkiej życzliwości był udział w uroczystościach uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej z Jastarni. Dziękujemy i doceniamy!

„Urodziny ZSO Hel” niewątpliwie się udały.

Z pozdrowieniami-społeczność szkolna ZSO Hel