30 grudnia 2023

Świąteczny Koncert Szkolny - Szukając Dobra

21 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wszystkie klasy oraz formacje sportowo- taneczne: cheerleaderki, wokalne: chór, grono pedagogiczne, przedstawiciele administracji, Rodzice i Zaprzyjaźnieni spotkali się, by wywołać nastrój oczekiwania, radości i życzliwości. Inspiracją scenariusza uroczystości była powieść Josteina Gaardera „Tajemnica Bożego Narodzenia”. W myśl pielgrzymowania do Betlejem, miejsca, w którym każdy przypomina sobie, jak potrzebna jest światu miłość, akceptacja i jak niezbędne jest pielęgnowanie w sobie Dziecka- jego niewinności, determinacji, entuzjazmu wobec każdego gestu radości drugiego człowieka- próbowaliśmy odtworzyć drogę do Betlejem, naszą, własną, inspirowaną historią sprzed dwóch tysięcy lat. Występujący czytali fragmenty „Tajemnicy Bożego Narodzenia” i śpiewali, recytowali a nawet tańczyli wybraną przez siebie kolędę lub świąteczną piosenkę. Zostawiali na drodze do żłóbka kolejnych pielgrzymów i tak podążając do Betlejem, odkrywali Tajemnicę Bożego Narodzenia. Było wesoło i przyjaźnie, uciekający Baranek krążył wokół sceny a za nim niemal pędził sznur entuzjastycznie podskakujących pielgrzymów. Czy pamiętali, dokąd ta droga? Pewnie czasami sobie przypominali, tak to już w życiu bywa, że szukając Dobra, nie podążamy raz wyznaczoną drogą.

Szkolny Koncert był także okazją do nagrodzenia klas za świąteczny wystrój sal lekcyjnych. I tak Jury w składzie: Trzy Panie Anny- Ożga Kohnke, Wejher Struk, Szczypior oraz Katarzyna Machtyl i Agnieszka Skawińska

przyznało:

nagrodę główną - klasie 3a SP

nagrody specjalne - klasom 4b i 2b SP

wyróżnienia klasom- 1a i 8 SP

Serdecznie gratulujemy!

Niespodzianką dla wszystkich był występ Pani Agnieszki Skawińskiej, aktorki Pomorskiego Teatru Nobilis, która zaśpiewała Cichą noc i wprowadziła publiczność w nastrój zbliżających się świąt.

Podczas koncertowania Rodzice gorliwie pracowali na świątecznym kiermaszu, wspomagali występujących życzliwym dopingiem i … towarzyszyli śpiewającej ekipie szkolnej!

Dziękujemy Wszystkim Gościom i Zaangażowanym w działania

Cichym Sprzymierzeńcom i Niezawodnym Partnerom:

Razem tworzymy wyjątkową Drużynę

Do zobaczenia w Nowym Roku!

ZSO Hel