14 marca 2024

Super bohater w Tygodniu Super Mocy - Tomasz Fopke

Na szlaku do odkrycia własnych talentów, pasji, zdolności i niespodziewanych smaków życia spotykamy ludzi, którzy nas inspirują, ich działania stają się źródłem wiary, że można więcej, inaczej, ciekawiej spędzać czas nam przeznaczony. Dlatego zaprosiliśmy do szkoły specjalnych Gości, postacie wyjątkowe i realizujące się różnych dziedzinach.

We wtorek odwiedził nas Pan Tomasz Fopke kompozytor i literat tworzący głównie w języku kaszubskim, animator kultury kaszubskiej, autor kilkunastu zbiorów literackich i śpiewników, aktor dubbingowy, a także aktywny obywatel starający się o dobrostan małej ojczyzny.

Najpierw poprowadził warsztaty kaszubskie w klasie 1 HEL-LO, podczas których zaprezentował wyimki liryki erotycznej i… funeralnej, opowiadał o realizacjach muzycznych, np. kaszubskim hip-hopie i zachęcał do poszukiwań pasji w obszarze najbliższym sercu.

Nieco później Wasta Tómk Fopka spotkał się z energicznymi klasami czwartymi, których niespożyte siły witalne należało zaledwie zaprosić do ćwiczeń językowych i muzycznych, żeby gościnna czytelnia wypełniła się onomatopeicznym paliwem emocji, wrażeń i dzikiej teatralnej mocy.

Niezwykle twórczy i uśmiechnięty był ten dzień. Super moce zadziałały niewątpliwie.

Dziękujemy!