15 marca 2024

Super bohater w Tygodniu Super Mocy - Przemysław Lebiedziński

12 marca licealistów HEL-LO odwiedził Pan Przemysław Lebiedziński, pedagog, dyrektor Zespołu Placówek Specjalistycznych w Gdyni, wokalista, gitarzysta zespołu Oyate i …alpinista.

Spotkaniu towarzyszyły małe zabiegi kulinarne, uczniowie słuchali i przygotowywali sałatkę jarzynową, tak aby we wspólnym zadaniu jednocześnie pracować i konwersować. Prezentacja materiałów z wypraw wysokogórskich zrobiła wrażenie na wszystkich słuchaczach. Wiele emocji na granicy niedowierzania, szybkie próby skonfrontowania ekstremalnych przeżyć z własną gotowością na nie, ciekawość i cichy podziw dla naszego, skądinąd skromnego Gościa, towarzyszyły tej bezpiecznej szkolnej przygodzie. Trudno przewidzieć, czy zachwyt tajemnicą przekraczania własnych granic i racjonalnego powrotu do rzeczywistości stanie się udziałem uczniów HEL-LO, ale trzeba wiedzieć, że zapytali, czy mogliby pojechać całą swoją klasą w góry. A to już naprawdę obiecujące.

W tygodniu Super Mocy otworzyliśmy moce nowych tęsknot. Nic bardziej fascynującego nie mogło się nam przydarzyć.

Panu Przemkowi, „Piołunowi” ślemy najserdeczniejsze pozdrowienia.