21 grudnia 2023

Prosty przepis na pyszne dania świąteczne!

13 i 18 grudnia Rodzice i Uczniowie klas czwartych wzięli udział w lekcjach otwartych języka polskiego i … komunikacji, pracy zespołowej, integracji i zajęć kulinarnych. Zadaniem małych zespołów (jeden Rodzic i dwoje Dzieci z zastrzeżeniem, aby Rodzic nie był Master Szefem w drużynie swojego Dziecka) było stworzyć recepturę / przepis na danie świąteczne, następnie zespołowo je wykonać, a o ustalonej godzinie przeznaczyć do wspólnej degustacji. Dodatkowo zespoły zmagały się z wymyśleniem nazwy, która najlepiej oddałaby charakter działań grupy lub kulinarne wyzwanie. Szkolna kuchnia w sali technicznej tętniła energią różnych działań, od podziału obowiązków do pokonywania trudności na warsztacie deseczek i noży. Było przyjaźnie, wesoło, twórczo i najważniejsze, że razem. Bardzo dziękujemy Rodzicom klas czwartych za zaangażowanie, energię i wyobraźnię Starszaków. Do zobaczenia w kolejnych zadaniach!

Zainteresowanym i dopingującym dedykujemy świąteczne przepisy drużyn z klas czwartych.

Przepis.pdf