09 stycznia 2024

Probówki, szklane bagietki, pipetki, zlewki, łaźnia wodna i inne artefakty z Laboratorium

W piątek 5 stycznia uczniowie klasy 7 SP w nagrodę za zgłoszenie na konkurs, który z różnych przyczyn niestety nie odbył się, uczestniczyli w warsztatach biologiczno – chemicznych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Książąt Pomorskich w Rumi.

Przyjęto nas bardzo serdecznie, dopingując ćwiczeniom cierpliwości, dokładności i naukowego zacięcia. Rozmrożone truskawki czekały na nas, żeby poddać się miażdżeniu, mieszaniu, schładzaniu, podgrzewaniu i …oddzielaniu widocznego gołym okiem DNA. W białych fartuchach wyglądaliśmy na poważniejszych, wiele razy trzeba było potwierdzać, że to naprawdę siódma klasa. Doświadczenia udały się, nasza przewodniczka po arkanach biologii, Pani Anna Klebba, zapraszała na Noc Laboratoriów 27 lutego i życzliwie oddała naszą grupę we władanie uczennic, które pokazały nam szkołę. Żeby zamienić przysłowiowe słowo z nami, wszystkie Panie dyrektor, znalazły chwilę w bezliku obowiązków i było to bardzo miłe, gościnne. Największe wrażenie zrobiła na nas biblioteka, wyraźnie przyjazne miejsce dla czytelników, poszukiwaczy spokoju, nowych adeptów odkrywających magiczny zapach książek. Na koniec ciepłe gofry z ulubionymi dodatkami w szkolnej kawiarence i kilka dobrych życzeń troskliwej Pani Woźnej. Bardzo dobrze spędzony czas! Po warsztatach ruszyliśmy do kina i obejrzeliśmy głośną nową adaptację „Akademii Pana Kleksa”. Polecamy- to może być bajka z Waszego snu.