15 grudnia 2023

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

12.12.2023 r. w naszej szkole odbył się  Powiatowy Konkurs Kolęd i  Pastorałek „Hel, kolęda, kolęda!”, do którego zapraszaliśmy wszystkich chętnych i rozśpiewanych z całej okolicy. Wybraną kolędę, pastorałkę lub pieśń bożonarodzeniową zaprezentowali uczestnicy z siedmiu miejscowości, z dziewięciu różnych placówek, z przedszkoli, szkół podstawowych, a nawet ponadpodstawowych.

Po oficjalnej prezentacji wszystkich uczestników imprezę uroczyście rozpoczęli: starosta pucki- p. Jarosław Białk, burmistrz Helu- p. Mirosław Wądołowski oraz p. Dawid Migacz, dyrektor naszej szkoły.

Wspaniałe występy oceniało profesjonalne jury w składzie: o. Ireneusz Główczewski proboszcz parafii p.w. Bożego Ciała w Helu, p. Ewelina Zielińska - zastępca prezesa helskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, p. Jakub Klemensiewicz - muzyk saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer i animator kultury oraz p. Dawid Migacz - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu. Nad sprawnością i porządkiem obrad czuwała sekretarz – p. Renata Panek.

Podczas gdy na scenie w hali widowiskowo-sportowej prezentowały się kolejne zespoły oraz soliści, pozostali uczestnicy mogli w dowolnym momencie opuścić trybuny i rozśpiewać się lub wyciszyć w przydzielonej im sali, a także nabrać sił w strefie gastronomicznej, gdzie czekał słodki poczęstunek, napoje, a nawet gorąca zupa. Założeniem konkursu, poza wspieraniem młodych talentów wokalnych, było pielęgnowanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Specjalna strefa kreatywna oferowała stworzenie rozmaitych ozdób świątecznych. Bliższemu poznawaniu się uczestników sprzyjała strefa gier, w której mogli odpocząć na miękkich pufach i pograć w planszowki czy też rozegrać mecz piłkarzyków stołowych. Nasi uczniowie, jak przystało na gospodarzy, otoczyli opieką gości, pełniąc funkcję przewodników grup. W całej szkole panowała przyjacielska i radosna atmosfera.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka – bardzo energetyczny występ naszej szkolnej grupy cheerleaders.

A oto wyniki konkursu:

1 kategoria – przedszkola

Miejsce I - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

Miejsce I - Szkoła Podstawowa w Jastarni - Zespół Muszelki
Miejsce II - Niepubliczne Przedszkole Pod Aniołami w Starzynie - Zespół Starzyńskie Aniołki
Miejsce II - Niepubliczne Przedszkole Promyczek im. O. Pio w Jastarni – Zespół Promyczki

Miejsce III - Przedszkole Samorządowe w Pucku - Zespół ASY
Miejsce III - Niepubliczny Punkt Przedszkolny Mądry Miś w Połczynie - Zespół Świąteczne Misie

2 kategoria– kl. 1-4

Miejsce I - Szkoła Podstawowa w Jastarni – Zespół Gwiazdeczki

Miejsce I - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

Miejsce II - Zespół szkolno – przedszkolny w Dębogórzu

Miejsce II - Szkoła Podstawowa w Darzlubiu

3 kategoria – kl. 5-8

Miejsce I - Szkoła Podstawowa w Jastarni – Zespół Bursztynowa Marzenia

Miejsce II - Szkoła Podstawowa w Darzlubiu

Miejsce III - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

4 kategoria – szkoły ponadpodstawowe
Miejsce I - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku – Zespół Dziewczyny

Miejsce II - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

Nagroda specjalna starosty:

Szkoła Podstawowa w Jastarni, zespół

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu, grupa z LO

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, imiennymi dyplomami oraz wielkimi brawami. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Poza talentami wokalnymi podziwialiśmy piękne stroje, atrybuty bożonarodzeniowe, grę na instrumentach, a nawet śpiew w języku kaszubskim. Konkurs dostarczył wielu emocji oraz pięknych wspomnień.

Patronem inicjatywy było miasto Hel,  a głównym sponsorem- restauracja „Kutter” oraz Stowarzyszenie Na Falach Wyobraźni działające przy naszej szkole. Wielka siłą wspierającą koncert były Rady Rodziców  działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących - im zawdzięczamy poczęstunek i niezastąpioną pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Słodkie podziękowania kierujemy także do Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Oddział w Helu oraz Stacji Morskiej. Do Pana Jacka Pawlaka kierujemy szczególne podziękowania za współpracę, profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie, scenę. Wszystkim  wspierającym i dopingującym wielkie podziękowania.

Do zobaczenia za rok!