15 maja 2024

Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców w Żelistrzewie

7 maja 2024 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Żelistrzewie punktualnie o 9.30 rozpoczęły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej chłopców.

W ten piękny, wiosenny wtorkowy i niezbyt ciepły dzień do Żelistrzewa przyjechali wraz ze swoim opiekunem Norbertem Górskim młodzi entuzjaści piłki nożnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu w składzie: Jakub Batycki, Eryk Boszke, Antoni Kohnke, Patryk Kohnke, Adam Korany, Wojciech Lewandowski, Rafał Losse (bramkarz), Paul Wieliczko.

Wydarzenie to zgromadziło dzieci urodzone w roku 2011 i młodsze, które reprezentowały szkoły z powiatu puckiego. W sumie wzięło w nim udział dziesięć drużyn. Mecze były krótkie, bo trwały po 6 minut każdej połowy gry co sprzyjało dynamicznej i emocjonującej rywalizacji.

Dzieci miały okazję nie tylko do rywalizacji, ale także do nauki zasad fair play oraz budowania ducha drużyny.

Warto zaznaczyć, że wszystkie drużyny zaprezentowały się z najlepszej strony, a każdy mecz był przykładem wspaniałej gry i sportowego ducha. Szczególne słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom a w szczególności naszemu bramkarzowi Rafałowi Losse, który fenomenalnie bronił swojej bramki. Mimo że jego drużyna nie odniosła zwycięstwa w turnieju, Rafał wykazał się niezwykłą determinacją i umiejętnościami, które niejednokrotnie ratowały zespół przed kolejną stratą gola.

Drużyny były podzielone na dwie grupy, z których każda grała w ramach systemu każdy z każdym. Dwie najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, co znacznie zwiększyło stawkę i emocje. Pomimo młodego wieku zawodników, poziom techniczny i zaangażowanie były imponujące.

Mimo przegranych, wszystkie zespoły dzielnie walczyły do końca, prezentując postawę godną naśladowania i zasady fair play. Uśmiechy na twarzach młodych piłkarzy były najlepszym dowodem na to, że sport ma ogromną moc łączenia ludzi i dostarczania radości.

Turniej w Żelistrzewie okazał się wspaniałą okazją dla młodych sportowców do pokazania swoich umiejętności oraz do cieszenia się zdrową rywalizacją.

Już teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują na kolejną edycję tego emocjonującego wydarzenia.