07 marca 2024

Olimpiada o świętym Maksymilianie

Olimpiada o świętym Maksymilianie Maria Kolbe, etap diecezjalny XVIII edycja odbyła się 29 lutego w Domu Pojednania i Spotkań świętego Maksymiliana w Gdańsku. Brały udział klasy podstawowe oraz ponadpodstawowe. Po przejściu etapu szkolnego w ZSO w Helu do Gdańska pojechało dwóch naszych uczniów: Aleksandra i Szymon. W Domu Pojednania i Spotkania świętego Maksymiliana w Gdańsku, młodzież mogła rozpocząć dzień od przepysznego śniadania. Po posiłku był czas na zwiedzanie i odstresowanie w akompaniamencie słodkości i kawy. Uczestnicy integrowali się między sobą oraz mieli możliwość dowiedzenie się ciekawych rzeczy od ojców franciszkanów. W trakcie pisania testu panowała sympatyczna atmosfera. Ojcowie i bracia starali się jak najmocniej załagodzić stres, żeby młodzi opanowali nadmierne emocje. Po napisaniu egzaminu uczniowie dostali pyszny posiłek. Uczestnicy dostali przeróżne nagrody. Gratulujemy naszej młodzieży wiedzy historycznej dotyczącej św. Maksymiliana!