Zakończył się bogaty w wydarzenia, emocjonujący rok szkolny 2022/23. Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, pracownikom administracji i wszystkim dopingującym nam bardzo dziękujemy, dzięki wspólnie podejmowanemu wysiłkowi, nawet przez trudne zadania przechodziliśmy z powodzeniem i przyjemnością.

Szkoła przez 10 miesięcy w roku jest miejscem edukacji, spotkań, kreatywnej zabawy a bywa, że także źródłem radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że właśnie taki kierunek obraliśmy i aktywizując się do działań w obszarze ekologii, kultury i sportu, rozwiniemy wiele współcześnie ważnych kompetencji.

1 czerwca wyśpiewaliśmy bajkowe piosenki Disneya i zgodnie z wyborem klas wybrzmiały najbardziej ulubione, przechowywane w dziecięcej pamięci słowa obrazujące fascynujący świat marzeń, zdolności, odwagi, dobrego nastroju, pozytywnego szaleństwa, talentów i …wiary, że to wszystko jest możliwe. Chcielibyśmy, żeby nasza szkoła była dla uczniów i rodziców czasem i miejscem takiej perspektywy, w jej świetle każdy jest ważny i każdy ma do opowiedzenia ciekawą historię.

Na okres wakacyjnego odpoczynku życzymy disnejowskich przygód, które zawsze dobrze się kończą i dostarczają wielu emocji. A we wrześniu już zapraszamy do naszej wspólnej krainy, w której święto może trwać zawsze, jeśli dostrzeżemy wartość wyobraźni i działania, czyli najlepszy sposób na poznawanie świata i naukę o nim.

Słoneczne pozdrowienia od Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu!

Niech Tutaj Święto Wiecznie Trwa!

27 czerwca 2023