05 grudnia 2023

Listy do Mikołaja

„Za oknami, szaro, czasem pada śnieg.

Lecz Ty Mikołaju jesteś niczym lek.

Twój promienny uśmiech

i błyszczące oczka,

sprawią, że się cieszy,

każdy kogo spotkasz.”

Dzisiaj wybraliśmy się się na pocztę, aby wysłać do Laponii ukryte w kopertach nasze marzenia i pragnienia.

Dopiero uczymy się pisać listy, więc z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści Pana Sławka o tym, jak poprawnie zaadresować kopertę, by korespondencja trafiła do adresata. Poznaliśmy drogę listu od momentu wrzucenia go do skrzynki aż do momentu, kiedy trafi do odbiorcy.

Pani Mirela pokazała nam zakamarki urzędu pocztowego i objaśniła zawiłości swojej pracy.

Przy pomocy naszych miłych gospodarzy podstemplowaliśmy samodzielnie nasze listy i opatrzyliśmy je pieczęcią „Priorytet”, bo to przecież bardzo ważne, aby na czas trafiły w ręce Świętego Mikołaja.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na spełnienia marzeń.

Pani Mireli i Panu Sławkowi przepięknie dziękujemy za wizytę pełną wrażeń i za słodką niespodziankę

Uczniowie klasy II B