01 listopada 2023

KONCERT PATRIOTYCZNY

W poniedziałek 30 października społeczność szkolna ZSO Hel gościła w swoich progach wszystkich, którzy zechcieli w czas zbliżającego się Święta Niepodległości wspólnie wspominać dawne dzieje, rozmyślać o ojczyźnianych losach i…śpiewać.

Od Roty, przez Marsz Pierwszej Brygady, Wojenkę, Szarą Piechotę, Białe Róże aż po Dziewczynę z granatem w ręce i wreszcie Morze, nasze morze rozbrzmiewała sala śpiewem wykonawców i publiczności. Finałową piosenkę z kultowego filmu „Czterej pancerni i pies”, na miarę miasta z historią garnizonu, wyśpiewaliśmy razem, publiczność i organizatorzy, dając się porwać hetmaniącemu duchowi.

Uroczystość wspierała prężnie działająca Rada Rodziców, dzięki jej zaangażowaniu w słodkiej kawiarence każdy mógł skosztować pyszności.

A na żołnierski apetyt czekała grochówka, smalec, ogórki i domowy chleb.

Niezastąpiony w temacie oprawy muzyki i światła, Pan Jacek Pawlak, towarzyszył każdemu wykonawcy.

Nastroje dopisały, a „świat daleki, pełen dobrych snów” na chwilę był nam bliski.

Bardzo dziękujemy za życzliwość i zapraszamy do współpracy przy kolejnych inicjatywach. Wszystko, co dobre, dzieje się ze wspólnych działań.

#szkołapamięta