17 listopada 2023

Kaszëbsczi Mecz

Wydarzenie to jest organizowane raz w roku przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Podczas meczu Ergo Arena wypełniła się uczniami języka kaszubskiego. W sumie było nas ponad osiem tysięcy! W tym roku czarno-złote barwy królowały podczas spotkania 8 kolejki Orlen Basket Ligi z Legią Warszawa. Sopocianie wygrali 77 do 69. Kaszubski Mecz to też wiele wydarzeń towarzyszących: olimpiada sportowa, kiermasz rękodzieła, koncerty i finał konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. Nasz pobyt na meczu zawdzięczamy uczestnictwu w pojekcie plastycznym zorganizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze. Zadaniem było stworzyć pocztówki z Antonim Abrahamem, patronem roku ZKP. Kaszubiści z ZSO w Helu wysłali sześć prac i w ten sposób w sobotnie popołudnie cieszyli się emocjami sportowej imprezy. Bëlo baro fëjn! Autografy, zdjęcia, znajomości i … szalony doping zagrzewany występami cheerleaderek. Wróciliśmy przed północą w szampańskich humorach!

Më, hélanie z Nordë