W środę 25 października uczniowie klasy I LO pod opieką dyrektora ZSO Hel, Pana Dawida Migacza, wzięli udział w sesji Rady Miasta jako dorastający młodzi obywatele, przed którymi niebawem staną odpowiedzialne zadania. Lekko onieśmieleni przygotowali się do tego wydarzenia, rozpisując mapy myśli z przewodnim motywem Rady Miasta. W gościnnych progach Ratusza zostali serdecznie przyjęci, a Przewodniczący Rady Miasta Hel, Pan Marek Chroń, podkreślał, że to pierwsza w historii wizyta licealistów na sesji. Uczniowie dziękowali za wyobraźnię i życzliwość Radnych jako odbiorcy wielu troskliwych działań: mogą uczyć się w coraz bardziej zadbanej, przyjaznej szkole, zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłości, a także uczestniczyć, współtworzyć miejsce na ziemi, które jest jednocześnie osobiste i wspólne. Pierwsza klasa HEL-LO jest nadzieją dla mieszkańców, którzy mogą w poczuciu bezpieczeństwa kierować losem swoich dorastających dzieci, młodych, których umiejętności i możliwości są zadaniem zatroskanych edukatorów i w końcu samego Helu, rozumianego jako swoisty matecznik, najbliższe środowisko, przestrzeń życia. Dobrze jest widzieć w Helu młodzież liceum, którego absolwenci z zaangażowaniem uczestniczą w działaniach miasta.

„Jest nadzieja w nas!”

HEL- LO NA SESJI RADY MIASTA HEL