16 maja 2023

Eko Marsz w Dniu Niezapominajki!

15 maja wszystkie klasy ZSO w Helu wzięły udział w pozytywnej manifestacji ekologicznej promującej postawy wspólnej odpowiedzialności za planetę, którą włada Człowiek. Z rytmem muzycznych eko hitów maszerowaliśmy  główną ulica miasta, a w jego centrum przy Ratuszu Miejskim przekazaliśmy Włodarzom Helu Dar-Znaki:

Zaszyfrowane w kodach QR instrukcje segregowania śmieci, list otwarty w sprawie działań proekologicznych i kulinarne przysmaki eko kuchni.

Każda klasa przygotowała na ten dzień transparenty z hasłami głoszącymi troskę o Ziemię, przystroiła się zielonymi motywami i aktywnie przypominała, że każdy gest, ruch, przyjęte zadanie mogą być działaniem ratującym dla zagrożonej ojczyzny wszystkich stworzeń.

W błękitach płatków niezapominajki znaleźliśmy inspirację, by pamiętać o zielonej planecie.

Z pachnącymi wiosną pozdrowieniami- społeczność szkolna ZSO Hel