18 grudnia 2023

Edukacja Globalna na scenie

14 grudnia ponownie gościł w naszej szkole Pomorski Teatr Nobilis. Tym razem zaprosili nas na bajkę muzyczną o ekologii pt. „Wielkie porządki cioci Utylii”. Tytułowa bohaterka wraz z dziewczynką Tolą przypomniała mieszkańcom jak segregować śmieci i dbać o środowisko. W istocie treści spektaklu dedykowane były młodszej publiczności, ale obcowanie z materią teatru było cenne dla wszystkich naszych uczniów, a przewodni temat świadomości człowieka troskliwego gospodarza planety, na której żyje, towarzyszy działaniom naszej szkoły stale.

W rolach głównych na scenie w siedzibie Fundacji Dla Was zobaczyliśmy Piotra Lewickiego i Olę Lis, która odpowiada także za scenariusz i teksty piosenek. Reżyserią spektaklu zajęła się Aga Skawińska ( z Helu!Y ), muzykę skomponował Maciej Łyszkiewicz, a scenografię i kostiumy przygotowali Agnieszka i Michał Grynkiewicz.

Mamy nadzieję, że przyjaźń z Pomorskim Teatrem Nobilis rozwija się i spotkamy się ponownie. Świątecznie pozdrawiamy!