31 maja 2024

DZIEŃ DZIECKA W HELU

29 maja 2024 roku świętowaliśmy Dzień Dziecka w ZSO w Helu J.  Jak zawsze dołączyło do naszej zabawy mnóstwo instytucji lokalnych oraz pojedynczych darczyńców. Festyn jest okazją do podsumowania działań profilaktycznych, które odbywają się w naszej szkole również dzięki ogromnemu zaangażowaniu MKRPA w Helu. To właśnie komisja ufundowała całe mnóstwo nagród dla naszych uczniów. Dzieci mogły pochwalić się swoimi talentami, uzdolnieniami przed publicznością i chętnie to robiły J.

W atmosferze świetnej zabawy, muzyki dziecięcej serwowanej przez DJ Glewicza, uśmiechów na twarzach wszystkich obecnych, dzieci korzystały do woli, do ostatnich minut z wielorakich atrakcji: kolejki do warkoczyków i tatuaży, do malowania buziek, na zamek dmuchany, do zdjęć w FOTOBUDCE trwały i trwały J. Wszyscy zajadali się pysznościami z poszczególnych stoisk RR, ZKP, goframi upieczonymi przez naszych nauczycieli, popcornem i watą cukrową przygotowywaną przez starszych uczniów, ugotowaną zupą vege w kociołku, kiełbaskami pieczonymi przy ognisku a z okienka stołówki pan Rysiu rozdawał lody na patyku J. OSP zaprezentowała się nam w niespodziankowym pokazie tanecznym, odwiedził nas funkcjonariusz policji FOKA, z którą wszyscy chcieli mieć zdjęcie, była karetka pogotowia, do której można było zajrzeć oraz przypomnieć sobie zasady udzielania I pomocy przedmedycznej. EKOHEL jak zawsze zabawiał dzieci ekologiczną grą terenową. Upust inwencji twórczej można było zrealizować na stanowisku cieczy nienewtonowskiej i malowania na folii. W tajemniczym namiocie dwie dobre wróżki czytały przyszłość z linii papilarnych dłoni oraz kryształowej kuli J Każdy zainteresowany wychodził od nich z magicznym talizmanem.  Nieopodal można było zagrać w badmintona oraz inne gry sportowe.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY WAM, DZIĘKUJEMY NAM – WSZYSTKIM, KTÓRZY W TYM WYJĄTKOWYM DNIU BYLI Z NAMI I WSPÓLNIE BAWILI SIĘ J.

Do zobaczenia za rok…a może wcześniej? J

Organizatorzy: ZSO w Helu i Stowarzyszenie przy szkole „Na falach wyobraźni”

Partnerzy: Urząd Miasta Hel, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Helu, OSP w Helu, EKOHEL, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie, Szpital w Helu, Komisariat Policji w Juracie, Biblioteka Miejska, Rada Rodziców Przedszkola, Rada Rodziców SP i Rada Rodziców LO, Anna Błaszkowska, Ryszard Witchenbach, Tadeusz Jaśkiewicz , Elżbieta Fafińska , Dmuchaniec Rechotek i Fotobudka MediaBox Trójmiasto