03 października 2023

Darżlubie i Hel
Na gòscynnëch dënëszkach Môlégò Bôłtu

Słoneczny piątek 29 września dla uczniów siódmych klas z ZSO Hel i SP Darżlubie okazał się czasem zabawy, integracji, rekreacji, pachnącej bryzą lekcji o miłości do krainy nad malowniczym wodami Zatoki Puckiej. Nasi gospodarze zaplanowali warsztaty na lądzie i wodzie, pogoda dopisała, więc każdy mógł poczuć błogość morskiej przygody na bezpiecznym akwenie. Jedni uczyli się sterować, inni balansowali na żaglówkach, łapiąc wiatr we włosy, igrając z taflą kuszącej glady, a jeszcze inni nawiązywali w tym czasie bardzo ważne znajomości…Na lądzie trwały eksperymenty służące rozpoznawaniu organizmów zamieszkujących Zatokę Pucką i lekcje węzłów żeglarskich. Na deser ognisko, kiełbaski i swojski chleb, który upiekła specjalnie dla nas Babcia jednej z darżlubskich uczennic, bułeczki, ciastka, ciasteczka, szalone zawody w przeciąganiu liny, rozmowy, emocje, przyjemności-Dobry Czas. Bardzo dziękujemy, czekamy na rewizytę i już dziś z sentymentem wspominamy ten dzień.