Powrót

Powrót

22 kwietnia 2024

Kontakt

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

ul. Szkolna 1
84-150 Hel

58 675 06 83

FORMULARZ KONTAKTOWY

Godziny Pracy Sekretariatu

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30

Przydatne linki

RODO

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Plan postepowań

BURSZTYNOWY SZLAK HELSKI- TANECZNY, PIRACKI, UWODZICIELSKI
ORAZ
PIKNIK EKOLOGICZNY- DUŻO W JEDNYM ZABAWY, ŹDZIEBKO SZALEŃSTWA, FUNT DOBREJ STRAWY, EMOCJI WIELE I …PRZYJACIELE!

W sobotę zakończyliśmy proekologiczne działania służące podnoszeniu świadomości współczesnych problemów globalnych i możliwości, sposobów lokalnego wpływania na nie.

Rozpoczęliśmy rodzinną grą terenową „Bursztynowy Szlak Helski”, podczas której drużyny, (a było ich aż licznych w członków siedem), po wysłuchaniu baśni o bursztynie zaginionym w Helu, wyruszyły tropem skarbu, żeby po drodze zdobywać wiedzę i zmagać się z pirackimi przygodami. Tańczyli, układali przyśpiewki, rysowali mapy, szukali bursztynu, przygotowywali proporce i … dobrze się bawili.

W tym czasie na Bulwarze Nadmorskim ruszył piknik: piracka foto budka, kopaczoboxer, popcorn, wata cukrowa, ale w myśl ekologicznego przesłania także kanapki na chlebie bez mąki, pasty na bazie humusu, soki przecierowe jednodniowe, pyszne kùchë od Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Słowem dużo Dobrego!

Mimo niesprzyjającej temperatury energia uczestników i prowadzących rozgrzewała nas w działaniu i naprawdę radośnie zakończyliśmy TYDZIEŃ BE THE CHANGE, przekonując się nawzajem, że razem możemy wiele i to wiele Dobrego.

Naszym Partnerom: Urzędowi Miasta Hel, Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu, EkoHelowi, Straży Pożarnej, Radom Rodziców, Stacji Morskiej, Stowarzyszeniu Na Falach Wyobraźni przy ZSO Hel, Aktywnemu Cyplowi, Fundacji Sapere Aude, Firmie LunaLuxi, Wszystkim Sprzyjającym, Aktywnym- Dziękujemy! Bardzo!

Dziękujemy każdej pomocnej Dłoni, każdemu dobremu Słowu, ponieważ wiemy, że:” Jeśli nie wszyscy będziemy wiosłować, łódź nie odpłynie.”

Nasz okręt przemierza Bałtyk, także Bałtyk naszych serc i myśli o miejscu na Ziemi, za które jesteśmy wspólnie odpowiedzialni. Wszyscy jesteśmy na nim załogą.