31 października 2023

BohaterON

BohaterON to ogólnopolska akcja historyczna upamiętniająca Powstanie Warszawskie i jego uczestników. BohaterON w szkole angażuje i młodszych i starszych do działań rozpowszechniających wiedzę o historii Polski XX wieku, w szczególności na wydarzeniach związanych z walką o wolność i niepodległość.   Młodszym uświadamia, a starszym przypomina o wartościach na stałe zakorzenionych w historii naszego kraju, wspierając postawę wolnego obywatela, wolnego kraju w wolnym świecie.

W tym roku roku również helscy uczniowie zaprosili historię do swojej szkoły. Wzięli udział w zajęciach, na których poznali historię Powstańców, osób żyjących podczas Drugiej Wojny Światowej, którzy narażając życie walczyli o wolność  ojczyzny.

W projekcie BohaterOn wzięły udział klasa V i VI, a młodszymi reprezentantami szkoły była II b .

Podziękowania i Gratulacje!