15 maja 2024

13 MAJA ZIELONA PIKIETA

Podsumowując działania Tygodnia Be The Change i jednocześnie przypominając sobie i obserwującym, że kondycja planety zależy od każdego z nas, ruszyliśmy główną ulicą Helu w zielonym marszu. Przebrani, przyozdobieni, z towarzyszeniem ekoprzebojów dziarsko prezentowaliśmy przygotowane przez wszystkie klasy ZSO hasła promujące styl ZERO WASTE. Przy Urzędzie Miasta Hel zastępca burmistrza, Pan Jarosław Pałkowski, przyjął od dyrektora naszej szkoły, Pana Dawida Migacza, zaszyfrowane w kodach QR recepty na życie według przyjaznych dla środowiska zasad 5R. Elektroniczne ulotki wcześniej stworzyli w konkursie nasi uczniowie. Marsz był też okazją do podziękowania aktywistom Tygodnia Be The Change wskazanym przez wychowawców klas. Trzy pierwsze nagrody ufundował senator RP Sławomir Rybicki, który patronatem objął inicjatywę doceniania szczególnie zaangażowanych w działania ekologiczne. Klasy 1-3 SP w nagrodę za ekologiczny entuzjazm wybiorą się na lody a pozostali „szkolni działacze” na pizzę.

Kolorowy marsz wrócił do szkoły, budząc zainteresowanie przechodniów, niektórzy robili nam zdjęcia, inni dopytywali o szczegóły. Niewątpliwie zrobiliśmy zielony szum w majowe popołudnie, posyłając planecie serdeczne uśmiechy.

Echem Ziemi bądź!