Powrót

Powrót

10 czerwca 2024

Kontakt

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu

ul. Szkolna 1
84-150 Hel

58 675 06 83

FORMULARZ KONTAKTOWY

Godziny Pracy Sekretariatu

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek

7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30
7:30 - 15:30

Przydatne linki

RODO

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Plan postepowań

„Wolność” po raz drugi

Jeszcze lepiej, dojrzalej, wymowniej…31 maja młodzież ZSO Hel ponownie zagrała spektakl „Wolność”. 

 Tym razem w gościnnym kinie „Żeglarz” w Jastarni przed publicznością znajomą i zupełnie nieznaną. Od premiery minęły zaledwie dwa miesiące z ogonkiem, próby mogły być tylko dwie, tymczasem forma aktorów i ich sceniczna dojrzałość zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Zabrakło trzech bohaterów, sztuka potoczyła się według dynamicznego scenariusza, w którym role dwojga przejęli członkowie zespołu, a kwestie jednej znaczącej postaci aktorzy wyeksponowali w formie znaczącego milczenia i oczekiwania na głos. Ten trudny zabieg sceniczny pozwolił pamiętać o najważniejszym zadaniu zajęć teatralnych - rozwijaniu empatii i kształtowaniu umiejętności komunikacyjnych ponad barierami.

Wiele wrażeń, dobrych emocji, aktorskiej przygody. Zaryzykować by można tezę o wstępującym katharsis- niektórzy naprawdę się wzruszyli.

Szalonemu przedsięwzięciu patronował oczywiście zaangażowany reżyser, Bartek Miernik, który mocami dobrej energii wskrzesił spektakl w ostatni wieczór słonecznego mają. Działo się dobrze.