Dnia 12 grudnia odbyły się zawody Mikołajkowe w ramach Ligi ziemi Puckiej w siatkówce dziewczyn, w której udział wzięło osiem uczennic z naszej szkoły. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Hali MOKSiR w Pucku. Po wygranym pierwszym pojedynku z wynikiem 2:1 dziewczyny awansowały do półfinału, gdzie uległy niestety mocnej drużynie ze Starzyna, mecz zakończył się wynikiem 2:0.
W meczu o 3 miejsce, z bardzo nerwową końcówką musieliśmy oddać zwycięstwo drużynie z Jastarni.
Drużyna wróciła do Helu z 4 miejscem.
Opiekunem wyjazdu był nauczyciel Piotr Mezgier, który komentuje występ dziewczyn:

„ Były dobre i złe momenty gry. Szkoda, że tych drugich było więcej i to w ważnych momentach spotkań. Nerwowe końcówki dwóch rozegranych spotkań doprowadziły w pierwszej kolejności do zwycięstwa a później niestety do porażki w meczu o 3 miejsce. Jednak mimo braku przygotowania technicznego i taktycznego na poziomie zajęć SKS szkolnych, można śmiało uznać występ naszych siatkarek oraz pokaz ich umiejętności na ocenę 4+. Brakuje wielu rzeczy, lecz w naszych reprezentantkach jest wystarczająco dużo chęci i woli walki aby wygrywać spotkania z drużynami ze średniej półki.”

8 grudnia 2017 roku w POSM w Pucku odbyły się XV Powiatowe Mistrzostwa Nauczycieli Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Powiatu Puckiego.

Tradycyjnie jak co roku w turnieju wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 z Władysławowa, która wystąpiła w składzie: Monika Kollek, Olga Fikus, Justyna Chruścikowska, Marcin Pawłowski, Piotr Mezgier, Norbert Górski, Marek Pieper (SP Władysławowo) i Michał Korzeniowski (SP Władysławowo).

W turnieju udział wzięło 11 szkół Powiatu Puckiego, które zostały w drodze losowania podzielone na 3 grupy eliminacyjne. Po dwóch zwycięskich spotkaniach niewiele zabrakło byśmy uplasowali się na I miejscu w grupie. Przewagą dwóch punktów musieliśmy uznać wyższość szkoły podstawowej ze Starzyna.

W konsekwencji zajęliśmy V miejsce.

7 grudnia 2017 roku w restauracji KUTTER odbył się poczęstunek w ramach nagrody sportowej podsumowującej piłkarskie zmagania w ramach XVI edycji Turnieju Piłki Nożnej
"Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku w kat. U12.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu zajęła I miejsce i wystąpiła w składzie:

Daniel Furgoł, Hubert Kwietniewski, Kamil Kozłowski, Mikołaj Kurpet, Igor Starnawski, Maciej Sztubiński, Kamil Sztubiński, Filip Wieczorek, Bartłomiej Wiśniewski.

Podczas poczęstunku panowała miła i przyjemna atmosfera oraz radość z osiągniętego wyniku.

Serdeczne podziękowania dla Marka Furgoła za udział w spotkaniu.

2

Tradycyjnie jak co roku do helskich przedszkolaków z Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Helu zawitał Święty Mikołaj, który jako gość specjalny uczestniczył w zawodach sportowych pod hasłem: „Mikołajki na sportowo”.

Po oficjalnym powitaniu dzieci przez Mikołaja i wspólnie przeprowadzonej rozgrzewce cztery grupy przedszkolne: Jeżyki, Pszczółki, Krasnoludki i Żabki przystąpiły do zawodów sportowych.

Dzieci rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach sprawnościowych: Bieg z workiem prezentów, jazda na saniach, rzucanie śnieżkami do celu i rzucanie się śnieżkami - bitwa na śnieżki.

W podziękowaniu za wspaniałą zabawę dzieci zaśpiewały piosenkę - Święty Mikołaj.

Zawody zakończyły się otrzymaniem pamiątkowych dyplomów.

Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta Helu za pomoc w organizacji wydarzenia, Aktywność
i Relaks Piotr Mezgier za ufundowanie lizaków oraz uczniom klasy III gimnazjum: Kacper Kozłowski, Wiktor Strzeżek, Przemysław Tuszyński i Michał Boszke.

Międzyszkolne Mixty Siatkarskie

4 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu zorganizowany został Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej „MIXTY SIATKARSKIE” Do turnieju zgłosiło się 12 par które zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne.

Podczas turnieju wszyscy zawodnicy reprezentowali wysoki pozom gry. Mimo dużego zaangażowania i mocnego dopingu kibiców reprezentacja ZSO Hel na stanęła na podium.

Klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce – Patrycja Herrmann i Krzysztof Kamiński (SP Jastarnia)

II miejsce – Irena Muża i Bruno Muża (SP Jastarnia)

III miejsce - Otylia Konkel i Kacper Zwara (SP Jastarnia)