14 listopada 2018 roku w szkole podstawowej w Jastarni odbyła się I Edycja Ligi Ziemi Puckiej w Piłce Koszykowej dla dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowali: Michał Milkowski, Michał Loose, Wiktor Szpyt, Mikołaj Kurpet, Filip Wieczorek, Arkadiusz Hajduk, Kamil Sztubiński

Mimo dużego zaangażowania naszej reprezentacji nie udało się stanąć na podium.

W dniu 6 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Helu zorganizowany został XIX Finał Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.

Oficjalnego otwarcia dokonała wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących p. Beata Janicka, Specjalista ds. sportu, Operator Województwa Pomorskiego p. Urszula Górska oraz Wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego p. Zbigniew Gajewski.

W Licealiadzie udział wzięło sześć drużyn w kategorii dziewcząt i sześć w kategorii chłopców.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wezmą udział w finałach Mistrzostw Polski.

Klasyfikacja w kat. DZIEWCZĄT wyglądała następująco:

1 miejsce SMS Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w Gdańsku

Klasyfikacja w kat. CHŁOPCÓW wyglądała następująco:

1 miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata w Gdańsku

Sędzią głównym turnieju był licencjonowany sędzia badmintona PZBad p. Zbigniew Czajka z Władysławowa.

Sędziami prowadzącymi byli: Olga Fikus, Justyna Chruścikowska, Wojciech Piktel, Julia Piktel, Jakub Piktel oraz gościnnie: Mariana Konkel z Zespołu Szkół nr 1, Julian Wojtynski, Konrad Bizewski z Szkoły Podstawowej nr 3 z Władysławowa.

Zabezpieczenie medyczne: Ochotnicza Straż Pożarna p. Jacek Kohnke

Kierownik turnieju i jednocześnie prowadzący wydarzenie Norbert Górski

Serdeczne podziękowanie składam: Pracownikom Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry, Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański za miłą obsługę naszych zaproszonych gości oraz Restauracji „Kutter” Żaneta i Dariusz Lobejko za ufundowanie ciepłego posiłku dla uczestników turnieju.

23 października 2018 reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wzięła udział w Finale XX Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym dziewcząt w Gminnym Ośrodku Sportowym w Gniewie.

W klasyfikacji końcowej reprezentantki ZSO Hel Julia Piktel i Zuzanna Stachurska uplasowały się na 5 miejscu.

Reprezentacja ZSO Hel zajęła 3 miejsce w XLVII Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Badmintonie Drużynowym dziewcząt w Gdańsku.

Naszą szkole reprezentowały: Nadia Złotoś i Milena Piktel.

Gratulujemy!