Main Menu

Czytamy książki w ZSO

W przepięknej scenerii helskiego Muzeum Rybołówstwa przeczytaliśmy powieść Liliany Fabisińskiej „Skrzynia piratów”

Topola Helena drzewem roku 2017!

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

oraz obejrzenia

GALERII

Projekt na lekcji języka polskiego

Perypetie Ani z Zielonego Wzgórza,

czyli spotkanie z lekturą klasy 5i.

Zapraszamy do obejrzenia

Czytamy książki w ZSO

Powieść "Klara. Słowo na Szy..." przeczytana!

Zapraszamy do GALERII

• Co wspólnego z biologią ma
    Co wspólnego z biologią ma "Pan Tadeusz"?

Zapraszamy do przeczytania

ARTYKUŁU

oraz obejrzenia

Szkolny Basket 2017

„Szkolny Basket” dotarł do Helu!

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Rodzice, nauczyciele, uczniowie

czytali książki Małgorzaty Musierowicz.

zapraszamy do obejrzenia

GALERII.

Zagadka szpiegowska rozwiązana!

W Muzeum Obrony Wybrzeża

czytaliśmy powieść

"Jarek i Marek na tropie szpiega"

Czytamy książki w ZSO

Burmistrz Helu, dyrektor szkoły, anglistka oraz uczniowie czytają „Dynastię Miziołków” Joanny Olech.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII :-)

Najnowsze wiadomości

Warsztaty dla rodziców

na plakat osior page 001

Piosenka Patriotyczna

Przegląd Piosenki Patriotycznej klas I – III

Przegląd Piosenki Patriotycznej klas I – III stał się coroczną tradycją obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W piątek 10 listopada najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej poznali burzliwe losy naszego kraju, dowiedzieli się czym jest niepodległość i dlaczego dzień 11 listopada jest tak ważny dla wszystkich Polaków. Każda z klas zaprezentowała przygotowany przez siebie utwór. Występy były wspaniałe. Uroczystość zwieńczyło wręczenie pamiątkowych dyplomów.

E. Kozłowska

Konkurs TEG 2017 - "Przyszłość świata zależy od nas!"

2 konkursy edukacja globalna page 002

Konkurs - TEG 2017

2 konkursy edukacja globalna page 001

LIGA ZIEMI PUCKIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ W JASTARNI

9 listopada 2017 r. punktualnie o godzinie 9.00 w Jastarni odbył się turniej siatkarski
w ramach Ligi Ziemi Puckiej.

Siedem dziewcząt reprezentowało naszą szkołę: Pola Nowak, Wiktoria Garbiec, Zuzanna Stachurska, Kinga Loose, Julia Piktel, Zuzanna Laskowska, Amelia Gaweł. Pierwszym rywalem naszej reprezentacji ZSO Hel była bardzo dobrze przygotowana drużyna z Pucka. Podczas tego spotkania niestety ulegliśmy przegrywając 2:0. Kolejny mecz dziewczyny rozegrały z Jastarnią, gdzie w decydującym secie musiały uznać wyższość rywala. Spotkanie z Władysławowem pokazało, że jesteśmy w stanie wygrywać. Nie pozwoliliśmy rywalkom zdobyć więcej niż 10 punktów w secie. Wspólnie z dziewczynami był nauczyciel wychowania fizycznego z ZSO Hel Piotr Mezgier, który swoimi słowami podsumował występ dziewcząt. „Gdyby nie pierwszy mecz z drużyną z Pucka dziewczyny we wszystkich meczach zagrałyby na 110 % swoich możliwości, ale uznam, że był to pierwszy mecz z najmocniejszą drużyną w turnieju, gdzie nawet nie zdążyły się przyzwyczaić do warunków w jakich musiały grać. W następnych spotkaniach dziewczyny bardzo mnie zaskoczyły, grały ponad moje oczekiwania i w każdym meczu miały szanse na zwycięstwo”.

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Badmintonie Drużynowym dziewcząt w Gniewie

10 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu wzięli udział
w XLVI Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w badmintonie dziewcząt w Gniewie.

Naszą szkołę reprezentowały: Milena Piktel, Nadia Złotoś i Weronika Kozłowska, które mimo bardzo dużego zaangażowania w klasyfikacji końcowej uplasowały się na piątym miejscu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, iż nasza uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Helu - Oktawia Goryńska została w roku szkolnym 2017/2018 Stypendystką Prezesa Rady Ministrów.
Uroczyste wręczenie dyplomów z tej okazji nastąpi 27 listopada 2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
Dyrektor szkoły składa serdeczne gratulacje uczennicy i Jej rodzicom. Nauczycielom dziękuje i docenia wspólne osiągnięcie sukcesu Stypendystki.

Z okazji Dnia Chłopaka Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego rozdało wszystkim obecnym chłopakom

słodką niespodziankę