Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Więcej artykułów znajduje się w zakładce "Archiwum wiadomości" w MENU po lewej stronie

 

"Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany."

Józef Czechowicz 

Finał Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Zakończył się tegoroczny maraton czytelniczy w gimnazjum. Z dziewięciu edycji dwie nie doczekały się uczestników.„Letnia akademia uczuć „ Hanny Kowalewskiej i „Pan Wołodyjowski” Henryka Sienkiewicza pozostały na półkach jako skarby nieodkryte. Jednak po siedem dodatkowych lektur wykraczających poza kanon obowiązkowych pozycji kalendarza gimnazjalnego sięgnęły rączki młodych ludzi, w których ożyli bohaterowie, wyłoniły się nowe obrazy świata i wypełniły przestrzeń wyobraźni swoich czytelników. To taki nieśmiały cud uczty książkowej. Dlatego gratuluję maratończykom i ich rodzicom. A oto szczegółowe wyniki.

Miejsce I-Oliwia Kuczerska –klasa3b gimnazjum. Przeczytała i napisała sprawdziany z treści lektur : Ogniem i mieczem H. Sienkiewicza, Ostanie życzenie A.Sapkowskiego, Hobbit, czyli tam i z powrotem R.R.Tolkiena, Potop H.Sienkiewicza, Buszujący w zbożu, J.D.Salingera, Alchemik P.Cohelo, Oskar i Pani Róża E.E.Schmitta. Ostatecznie, po zsumowaniu poszczególnych wyników uzyskała notę 85% i bezkonkurencyjnie zwyciężyła.

Wyróżnienia za przeczytanie i napisanie sprawdzianu z treści lektur o wyniku co najmniej 80%

 

Eliza Dzikowska –klasa 3b gimnazjum -Ostatnie życzenie-A.Sapkowskiego

Aleksandra Maszota –klasa 3b gimnazjum- Buszujący w zbożu J.D.Salingera

Aleksandra Maksym -klasa 2a gimnazjum - Hobbit, czyli tam i z powrotem R.R.Tolkiena

Jakub Kretkiewicz-klasa 2a gimnazjum Hobbit, czyli tam i z powrotem R.R.Tolkiena

Maciej Hemlich- klasa3b gimnazjum Alchemik P.Cohelo

Katarzyna Kwiecień- klasa 3b gimnazjum -Oskar i Pani Róża E.E.Schmitta

Wszystkim uczestnikom dziękuję i dopinguję Waszym czytelniczym osiągnięciom.

Małgorzata Strachanowska