Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Więcej artykułów znajduje się w zakładce "Archiwum wiadomości" w MENU po lewej stronie

„Trenuj w siatkówkę z Mistrzem”

18 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu doszło do niecodziennego wydarzenia. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej mieli okazje wziąć udział w treningu siatkarskim wspólnie z Danielem Plińskim (142-krotny reprezentant Polski, wielokrotny mistrz Polski w siatkówce halowej i plażowej, wicemistrz Świata z 2006 r., mistrz Europy z 2009 r.)
i Marcinem Wika (reprezentant Polski, olimpijczyk z Pekinu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu Polski) pod hasłem: „Trenuj w siatkówkę z Mistrzem”.

Podczas treningu dzieci uczyły się przyjęcia prawidłowej postawy siatkarskiej, odbić piłki sposobem górnym i dolnym oraz nauka padów na materacu w przód bez piłki.

Siatkarze opowiadali także o tym jak rozpoczęli swoją przygodę ze sportem, ile musieli wykonać pracy, by stać się wielkimi sportowcami i ostatecznie zagrać polskiej reprezentacji reprezentując nasz kraj na mistrzostwach Europy i Świata.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a co najważniejsze dzieci uświadomiły sobie, że uprawianie sportu jest bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju.

Norbert Górski