Dnia 18.09.2019r. w Helskiej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Alarm w postaci sygnału dźwiękowego, ogłoszono punktualnie o 10:37. Szkołę opuszczono wyjściami ewakuacyjnymi. Łączny czas potrzebny na przeprowadzenie wyjścia ze szkoły: przedszkolaków, uczniów, pracowników, a także przeliczenie osób i sprawdzenie pomieszczeń nie przekroczyło 10 minut, ewakuowano łącznie 260 osób. Ewakuacja przebiegła bez większych problemów. Straż Miejska wraz ze strażakami OSP Hel aresztowała sprawcę który wtargnął na teren szkoły pozostawiając na korytarzu plecak z nieznaną zawartością.