W dniu 20.09.2019 Hel odwiedziła grupa 280 uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 6 w Gdańsku. Część uczniów przed ślubowaniem odbyła spacer na cypel i tam przed Kopcem Kaszubów wysłuchała uczniów klas VIII z ZSO w Helu, którzy opowiedzieli o tym symbolicznym i ważnym miejscu.

Po spacerze odbyła się ceremonia ślubowania pierwszoklasistów przy helskim Pomniku Obrońców Helu. Tym samym kultywowały długoletnią tradycję oddawania czci patrona na początku polski w Helu. Młodzież z Gdańska odśpiewała hymn oraz rotę. Złożyła wieńce przy pomniku, każda z klas zapaliła światełko ku pamięci patrona Obrońców Helu.

„Trenuj w siatkówkę z Mistrzem”

18 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu doszło do niecodziennego wydarzenia. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej mieli okazje wziąć udział w treningu siatkarskim wspólnie z Danielem Plińskim (142-krotny reprezentant Polski, wielokrotny mistrz Polski w siatkówce halowej i plażowej, wicemistrz Świata z 2006 r., mistrz Europy z 2009 r.)
i Marcinem Wika (reprezentant Polski, olimpijczyk z Pekinu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu Polski) pod hasłem: „Trenuj w siatkówkę z Mistrzem”.

Podczas treningu dzieci uczyły się przyjęcia prawidłowej postawy siatkarskiej, odbić piłki sposobem górnym i dolnym oraz nauka padów na materacu w przód bez piłki.

Siatkarze opowiadali także o tym jak rozpoczęli swoją przygodę ze sportem, ile musieli wykonać pracy, by stać się wielkimi sportowcami i ostatecznie zagrać polskiej reprezentacji reprezentując nasz kraj na mistrzostwach Europy i Świata.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a co najważniejsze dzieci uświadomiły sobie, że uprawianie sportu jest bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju.

Dnia 18.09.2019r. w Helskiej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Alarm w postaci sygnału dźwiękowego, ogłoszono punktualnie o 10:37. Szkołę opuszczono wyjściami ewakuacyjnymi. Łączny czas potrzebny na przeprowadzenie wyjścia ze szkoły: przedszkolaków, uczniów, pracowników, a także przeliczenie osób i sprawdzenie pomieszczeń nie przekroczyło 10 minut, ewakuowano łącznie 260 osób. Ewakuacja przebiegła bez większych problemów. Straż Miejska wraz ze strażakami OSP Hel aresztowała sprawcę który wtargnął na teren szkoły pozostawiając na korytarzu plecak z nieznaną zawartością.

Spotkanie z Mistrzem

Już w najbliższą środę 18 września od godziny 10.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Helu uczniowie klas 4 -6 szkoły podstawowej wezmą udział w treningu siatkarskim
z Danielem Plińskim.