Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Więcej artykułów znajduje się w zakładce "Archiwum wiadomości" w MENU po lewej stronie


XXI Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej – Czwórek chłopców w Jastarni.

 

W dniu 12 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Powiatowych Igrzyskach Dzieci
w Piłce Siatkowej – Czwórek chłopców w Jastarni.

Uczniowie ZSO Hel wystąpili w składzie: Arciszewski Stanisław, Glewicz Dominik, Kohnke Franciszek, Kwidziński Alan, Loose Michał, Milkowski Michał, Rzepko Szymon, Rzepko Wojciech, Synowiec Filip, Szkałuba Damian.

Mimo dużego zaangażowanie nie udało się im zająć miejsca na podium.

 

Norbert Górski

Ach co to był za bal !

7 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. Nie był to jednak zwykły bal, tylko prawdziwy „zawodowy” zawrót głowy! Tegoroczna impreza odbyła się bowiem pod hasłem  zawodu marzeń, a dzieciaki przebierały się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami zawodowymi. Przy dźwiękach puszczanych przez Dj’a bawili się m.in. żołnierze, policjanci i policjantki, strażak, rybak, lekarka, dżokejka, baletnica, piłkarz, budowlaniec, komandos, a nawet pani prezydent.

Było jak zwykle kolorowo, głośno i radośnie.

Ciekawe czy zawodowe marzenia najmłodszych kiedyś się spełnią… Kto wie… ;)

Nauczyciele przedszkola

Wychowawcy klas I-III

Koordynator ds. doradztwa zawodowego

 Zaślubiny Polski z Morzem


 

PODRÓŻ…

    To była podróż do przeszłości... Taka raz na sto lat… Dokładnie 10 lutego 1920 roku, generał Józef Haller wyruszył pociągiem z Gdańska do Pucka na zaślubiny Polski z morzem.

    O tym wielkim dniu przypomnieli nam podczas Akademii uczestnicy Koła Artystycznego oraz chórzyści. Mali aktorzy starali się odtworzyć moment, w którym 100  lat temu dowódca Frontu Pomorskiego generał Józef Haller dotarł do Gdańska pociągiem z Torunia. Na dworcu czekały na niego tłumy Polaków i lokalne władze. Dr Józef Wybicki, pierwszy starosta pomorski, wręczył generałowi dwie platynowe obrączki. Były prezentem ufundowanym przez polską ludność Gdańska i symbolizowały zaślubiny Polski z Bałtykiem. Jedną obrączkę Haller, w którego wcielił się Kasper Rijsdam, wrzucił kilka godzin później do Bałtyku podczas uroczystości w Pucku jako symbol zaślubin Polski z morzem. Drugi pierścień generał nosił na palcu aż do śmierci 4 czerwca 1960 roku w Londynie.

    Przedstawienie uświetniły piosenki i pieśni wyśpiewane przez chór Flauta oraz solistów nawiązujące do minionych wydarzeń. Taniec Marty Kohnke i Janka Zaniewskiego podkreślił czas zabawy i radości po zakończeniu I Wojny Światowej. Natomiast stroje aktorów ( wypożyczone z teatru ) wprowadziły nas w klimat początku XX wieku. Aktorzy odtworzyli nam także rozmowę pomiędzy inżynierem Zygmuntem Adamskim a rybakiem na temat tworzenia i rozwoju  portów rybackich. Nie zabrakło radości, uśmiechu i pozytywnej energii.

    Przedstawienie było dla wszystkich żywą lekcją historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci...