Main Menu

2019 rokiem matematyki

Senat ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki.

Artykuł

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Towarzyski Turniej Przyjaźni

Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Kangur Matematyczny
    TRWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

(szczegóły w zarządzeniu nr 3/0050/2019 Burmistrza Helu z dn. 28 stycznia 2019r.- na stronie REKRUTACJI)

Czytamy książki w ZSO

W przepięknej scenerii helskiego Muzeum Rybołówstwa przeczytaliśmy powieść Liliany Fabisińskiej „Skrzynia piratów”

Czytamy książki w ZSO

Powieść "Klara. Słowo na Szy..." przeczytana!

Zapraszamy do GALERII

Najnowsze wiadomości

Ślubowanie młodzieży

W dniu 20.09.2019 Hel odwiedziła grupa 280 uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 6 w Gdańsku. Część uczniów przed ślubowaniem odbyła spacer na cypel i tam przed Kopcem Kaszubów wysłuchała uczniów klas VIII z ZSO w Helu, którzy opowiedzieli o tym symbolicznym i ważnym miejscu.

Po spacerze odbyła się ceremonia ślubowania pierwszoklasistów przy helskim Pomniku Obrońców Helu. Tym samym kultywowały długoletnią tradycję oddawania czci patrona na początku polski w Helu. Młodzież z Gdańska odśpiewała hymn oraz rotę. Złożyła wieńce przy pomniku, każda z klas zapaliła światełko ku pamięci patrona Obrońców Helu.

Trenuj w siatkówkę z Mistrzem

„Trenuj w siatkówkę z Mistrzem”

18 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu doszło do niecodziennego wydarzenia. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej mieli okazje wziąć udział w treningu siatkarskim wspólnie z Danielem Plińskim (142-krotny reprezentant Polski, wielokrotny mistrz Polski w siatkówce halowej i plażowej, wicemistrz Świata z 2006 r., mistrz Europy z 2009 r.)
i Marcinem Wika (reprezentant Polski, olimpijczyk z Pekinu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu Polski) pod hasłem: „Trenuj w siatkówkę z Mistrzem”.

Podczas treningu dzieci uczyły się przyjęcia prawidłowej postawy siatkarskiej, odbić piłki sposobem górnym i dolnym oraz nauka padów na materacu w przód bez piłki.

Siatkarze opowiadali także o tym jak rozpoczęli swoją przygodę ze sportem, ile musieli wykonać pracy, by stać się wielkimi sportowcami i ostatecznie zagrać polskiej reprezentacji reprezentując nasz kraj na mistrzostwach Europy i Świata.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, a co najważniejsze dzieci uświadomiły sobie, że uprawianie sportu jest bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju.

Próbna ewakuacja szkoły!

Dnia 18.09.2019r. w Helskiej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Alarm w postaci sygnału dźwiękowego, ogłoszono punktualnie o 10:37. Szkołę opuszczono wyjściami ewakuacyjnymi. Łączny czas potrzebny na przeprowadzenie wyjścia ze szkoły: przedszkolaków, uczniów, pracowników, a także przeliczenie osób i sprawdzenie pomieszczeń nie przekroczyło 10 minut, ewakuowano łącznie 260 osób. Ewakuacja przebiegła bez większych problemów. Straż Miejska wraz ze strażakami OSP Hel aresztowała sprawcę który wtargnął na teren szkoły pozostawiając na korytarzu plecak z nieznaną zawartością.

Spotkanie z mistrzem

Spotkanie z Mistrzem

Już w najbliższą środę 18 września od godziny 10.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Helu uczniowie klas 4 -6 szkoły podstawowej wezmą udział w treningu siatkarskim
z Danielem Plińskim.

Plakat Daniel zajawka wer 2

skrócone lekcje

rozkład skróconych lekcji dnia 13.09.2019r

Godzina lekcyjna

Początek zajęć

Koniec zajęć

posiłek

POSIŁEK W DOMU I SZKOLE

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Helu jest  realizatorem wieloletniego  rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 zgodnie z Uchwałą nr 140 Rady Ministrów (Monitor Polski z 2018r., poz.1007) w ramach tego programu  nieodpłatnie przyznajemy posiłki  dzieciom w szkole oraz  osobom starszym  niepełnosprawnym o niskich dochodach.

Kryterium dochodowe uprawniające do korzystania z tej formy pomocy dla osoby samotnie gospodarującej wynosi 1051,50zł netto, natomiast dla osoby w rodzinie nie przekracza kwoty 792,00zł netto.

Wnisoki w sprawie przyznania powyższej pomocy należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Helu, od poniedziałku do piątku w godzinach  od 7:30 do 15:30.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 58 6777 244.

Plakat IV edycja cz 2

O wolnym miejscu zatrudnienia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Helu

Nauczyciel współorganizujący procesem nauczania w klasie integracyjnej w oddziałach I-III SP w pełnym wymiarze godzin.